/ Blog

Naklejki na meble – twórcza metamorfoza w domu lub biurze

Nie ulega wątpliwości, że naturalna potrzeba zaspokajania poczucia piękna, estetyki, luksusu i świeżości stanowi nadrzędną motywację do przeprowadzania remontowych rewolucji w miejscach, w których najczęściej przebywamy. Potrzeba zmian nie zawsze jednak musi wiązać się z wykonywaniem spektakularnych remontów. Niejednokrotnie wystarczy drobiazg, który poprawi nie tylko wygląd wnętrza, ale przede wszystkim konstruktywnie wpłynie na nasz nastrój. Jak głosi stare porzekadło: „diabeł tkwi w szczegółach”, a te z kolei odgrywają kluczową rolę w odbiorze całości.

 

 

Co jednak, kiedy nasze twórcze aspiracje rozmijają się z zasobami portfela?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wysłużone, acz niedawno spłacone meble stały się estetycznym ciężarem i kulą u nogi, a zbyt długi okres kredytowania doprowadził do nadgryzienia umeblowania zębem czasu… Stan konta nie napawa optymizmem, zaś wizja spoglądania na zniszczone fronty mebli – przez wiele jeszcze lat – staje się przytłaczająca…

Z pomocą przychodzi doskonałe rozwiązanie, będące jednocześnie antidotum na nasze rozterki. Rozwiązaniem tym jest zastosowanie naklejek na meble.

 

 

Stare meble w nowej „skórze”

W celu odnowienia starej szafy, mebli kuchennych, mebli w pokoju dziecka, a nawet mebli biurowych można posłużyć się bardzo prostą metodą, jaką jest wykorzystanie samoprzylepnych naklejek na meble. Warto przy tym zwrócić uwagę, że ponad atrakcyjny wzór i kolorystykę, istotne znaczenie ma w tym miejscu także wybór tych spośród naklejek, które zawierają ekologiczne kleje. Dlatego właśnie szczególnie polecanymi są naklejki na meble EcoStick.

Jedną z podstawowych zasad montażu naklejek na meble jest ich aplikacja wyłącznie na powierzchniach gładkich. W przypadku mebli drewnianych, gdzie mogą występować drobne nierówności, należy wyszlifować powierzchnię, z kolei w drugim kroku usunąć resztki pyłu, powstałego na skutek szlifowania. Jeśli zaś pragniemy odnowić meble, które pokryte są już laminatem, wystarczy odtłuścić powierzchnię. Takie postępowanie zagwarantuje, że naklejki będą przylegać w tym samym stopniu na całej odnawianej powierzchni.

Naklejki na meble doskonale sprawdzają się też w sytuacji, kiedy chcemy nadać oryginalności nowym meblom. Subtelna aplikacja spowoduje, że meble zyskają zupełnie nowy design.

 

 Naklejka na meble EcoStick Zygzakowaty wzór >

 

Naklejki na meble biurowe

Wbrew pozorom, twórczej metamorfozie można poddać także umeblowanie biurowe. Dzięki temu wystrój wnętrza uzyska efekt ożywienia. Najbardziej odpowiednimi do dekoracji mebli biurowych będą naklejki na meble zawierające duże wzory geometryczne – niezwykle modne, ale też neutralne w swojej prostocie. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu podczas aranżacji wnętrza biurowego warto rozważyć oklejenie skrzydeł drzwi wejściowych do gabinetów lub sal konferencyjnych.

 

Naklejka na meble EcoStick TRIANGLES BLUE >

 

Naklejki na meble – modne wzory

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku tapet naściennych, również naklejki na meble ulegają określonym trendom. Dominują tutaj więc wzory florystyczne, naklejki na meble 3D o wzorach teksturowych – dodających pomieszczeniom głębi, ale także wspomniane wzory geometryczne. Niezwykle modne stają się coraz bardziej wzory abstrakcjonistycznych grafik.

Szeroka gama dostępnych wzorów naklejek na meble sprawia, że każde meble i wnętrza mogą uzyskać nowy, indywidualny i niepowtarzalnych charakter.

 

 

Czytaj także:
25.07.2019

Farba czy tapeta? Oto jest pytanie!

Aranżacja wnętrz wydaje się zabiegiem kreatywnym i przyjemnym aż do momentu, kiedy nie zostaniemy postawieni przed dylematem: jakie materiały wykończeniowe wybrać? Jaka kolorystyka będzie najodpowiedniejsza? Wreszcie – co jest modne i bardziej funkcjonalne, farby czy tapety?

18.07.2019

Najmodniejsze wzory tapet ściennych

Decydując się na aranżację wnętrz, w których wiodącym materiałem wykończeniowym będą tapety ścienne, warto kierować się zarówno obowiązującymi 
w danym sezonie trendami, jak też adekwatnym doborem wzornictwa i kolorystyki.

03.07.2019

Ekologiczne drukowanie z Ecowalls

Zgodnie z ideą działalności Ecowalls oraz standardami jakości świadczonych usług,  a także w trosce o bezpieczeństwo Klientów – wszystkie zamówienia realizujemy  w oparciu o najnowsze, ekologiczne technologie druku na szerokiej gamie materiałów.